Laste turvaseadmed

Last sõidutan tema pikkusele ja kaalule vastavas turvaseadmes kuni lapse pikkus võimaldab teda sõiduki turvavööga nõuetekohaselt kinnitada, siis pole rohkem täiendavaid turvaseadmeid vaja kasutada. Turvavöö peab saama kinnitada nii, et selle diagonaalrihm jookseb õlanuki ja kaela vahelt üle rangluu, mitte üle kaela või õlast allpool, ning horisontaalrihm üle vaagna võimalikult puusaliigese lähedalt, mitte üle kõhu.

Tean, et turvaseadmeid kasutamata on laps sõidukis täiesti kaitsetu. Sama kehtib ka lapse kohta, keda sõidutatakse suuremale lapsele mõeldud turvaseadmes või keda kinnitatakse ainult turvavööga kui tema lühike kasv seda veel tegelikult ei luba.

Lapse panen turvaseadmesse istuma nii, et selle rihmad on pingutatud tihedalt vastu lapse keha. Liiga lõtvadest turvarihmadest võib laps märkamatult sõidu ajal käed välja ajada. Turvarihmade ja lapse rinna vahele jätan vaid ühe sõrme jagu vaba ruumi. Lapse paksud riided teen eest lahti teha või võtan seljast ära, nii pakun talle rohkem kaitset. Kui auto on külm, siis katan lapse sooja tekiga.

VIDEO! Laste turvaline sõidutamine

VIDEO! Laste turvaseadmete paigaldamine