Ooteplatvormi meelespea ja kollane joon

Rongi oodates seisa ALATI kollase joone taga, mis märgib ohutut kaugust ooteplatvormi servast.

  1. Kollane joon ooteplatvormi ääres näitab ohutut kaugust raudteest. Ooteplatvormi äärele liiga lähedal seistes on oht saada rongilt löök. Kollast joont ületa siis, kui rong on peatuses seisma jäänud ning rongiuksed on võimalik avada.
  2. Ooteplatvormil mängimine, jooksmine ja vaba aja veetmine on ohtlik tegevus. Mängides ja joostes on oht unustada, et raudtee on ohtlik piirkond ning selle läheduses tuleb olla ettevaatlik. Mänguhoos võib tekkida olukord, kus kukutakse või libisetakse ooteplatvormilt raudteele. Raudtee ooteplatvormil jää kollase joone taha.
  3. Ooteplatvormi äärel istumine on ohtlik tegevus, kuna ooteplatvormid on ehitatud rongidele ning ooteplatvormi ääres istudes on oht saada rongilt löök. Raudtee ooteplatvormil jää kollase joone taha.
  4. Ooteplatvormil ronimine on üliohtlik tegevus. Raudteel ei tohi viibida mitte-ettenähtud kohas. Platvormidele pääsemiseks on trepid ja kaldteed. Platvormid on maapinnast kõrgemal ning sinna on keeruline ronida. Kui on lähenemas rong, võib kiirustamisel paanikasse minna ning ronimisel kukkuda ja end vigastada.